ÕPIRÄNDES OSALEJALE

KUI OLED VALITUD ÕPIRÄNDES OSALEMA
• Erasmus+ projektijuht/ koordinaator saadab info esimese ettevalmistustunni/infotunni toimumise kohta, millest peavad osa võtma kõik programmi valitud õpilased. Kool sõlmib Sinuga lepingu (tutvu lepingu standardvormiga).
• Soovitame alustada OLS keskkonnas veebipõhise keeleõppega (lisainfot jagab projekti koordinaator).
• projektijuht/ koordinaator liidab Sind Facebooki gruppi, kus saad suhelda teiste samasse sihtkohta minevate õpilastega ning praktikal olles saad jagada infot, blogi, pilte, videosid, meeme jms.
• projektijuht/ koordinaator saadab Sinu CV vastuvõtvale partnerile/ettevõttele.
• projektijuht/ koordinaator korraldab reisidokumendid (reisipiletid, kindlustuse, majutuse) ja programmiga seotud praktika dokumendid (praktikapäeviku allalaadimine ja täitmine on Sinu ülesanne).
• Praktikaettevõte välismaal võib soovida täiendavalt Sinu kaaskirja (Cover Letter, praktika eesmärgid), ole valmis!
• Kontrolli oma reisidokumendi (ID-kaardi, passi) kehtivust, vormista aegsasti Euroopa Ravikindlustuskaartlink opens on new page
• Otsi ise infot sihtriigi (sh kommete aga ka käibelolev rahaühiku kohta, eurosid pole nt Rootsis, Ungaris, Poolas) ja ettevõtte kohta.
• ettevalmistus-/infotunnis valmistab projektijuht/ koordinaator või Sinu rühmajuhataja/erialaõpetaja Sind ette ka Sinu praktika eesmärkide, saavutatavate õpiväljundite, praktikadokumentatsiooni täitmise jms osas.
• Enne välisriiki minemist saad kaasa meelespea reisiaegade, aadresside, telefoninumbrite jms-ga, tutvu sellega!
• Kontrolli oma praktika dokumentatsiooni, et ikka kõik vajalik saaks kaasa!
• Soovi korral võid ise ühendust võtta oma praktikaettevõttega välismaal
• Registreeri oma välismaal olek!

VALMISTUDES VÄLISPRAKTIKAKS ETTEVALMISTUS- JA INFOTUNDIDES
Ettevalmistustunnid toimuvad tavaliselt õppetöö välisel ajal ja on kõigile programmis osalejatele kohustuslik! Käsitletakse teemasid:
• sihtkoha kultuur, kombed, tööeetika jms
• psühholoogiline ettevalmistus – üksi, nii kaugel, nii kaua...
• võõras kultuuriruumis hakkamasaamine, mis küsimustes kelle poole välisriigis olles pöörduda (sul on probleem, kes lahendab!?)
• kuidas reisida ja kuidas ise oma reisiks paremini ette valmistuda
• kuidas kindlustusjuhtumi korral tegutseda
• täpsem info praktika eesmärkide, saavutatavate õpiväljundite, praktikadokumentatsiooni täitmise osas
• mida tähendab kohustus „osaleda levitustegevuses“
• Sinu õigused ja kohustused
• Sinu võimalused: Harno, kooli jt korraldatud konkurssidel osalemine

PROGRAMMIS OSALEMISEKS OLULISED DOKUMENDID:
• Erasmus+ toetuse kasutamise leping
• Lisa III - kvaliteedikokkulepe (Annex III - Erasmus+ Learning Agreement for VET Mobility)
• Lisa V - hinnanguleht (Annex V - Evaluation Form)
• Lisa VI - praktikapprogramm (Annex VI - Erasmus+ work placement programme)
• Europassi tunnistus (Europass Mobility document)
• Osalejatunnistus
• Praktikapäevik

projektijuht/ koordinaator on Sinu peamine tugiisik nii praktikale eelneval kui ka praktika toimumise ajal. Lisaks on sulle toeks kodukooli grupijuhataja ning välisriigis abistab Sind juhendaja/mentor, kelle poole saad oma murede ja küsimustega pöörduda.

Muuda elu, avarda silmaringi!

projektijuht Merje Mölter

Avaldatud 05.02.2021. Viimati muudetud 19.10.2022.